Skip to main content
 
 
 
 

Aktiviteler

UP İngilizce Kampları’nı bir dil kursundan ayıran en önemli farklılık sosyal aktivite programlarıdır.

Kamp programının izole bir ortamda ve konaklamalı şekilde organize ediliyor olması sebebiyle, günün her anını verimli şekilde öğrencilerimizin gelişimi odaklı değerlendirme imkanına sahibiz ve günlük programlarımızı bu hedefi göz önünde bulundurarak hazırlamaktayız. Dolayısıyla öğrenciler, derslerde aldıkları teorik bilgiyi günün geri kalanında organize edilen aktivitelerde pratiğe dökerek ve deneyimleyerek pekiştirme imkanı bulmaktadırlar. Kampın tamamında olduğu gibi aktivitelerde de iletişim dili ingilizce olmaktadır.

Tüm aktivitelerimiz öğrencilerin ilgi ve bilinç düzeylerine uygun şekilde tasarlanmıştır ve yaş gruplarına uygun şekilde, onları motive edecek ve katılımlarını sağlayacak yaygın öğrenme metotları ile sunulmaktadır. Bu süreçte rol model pozisyonunda olan kamp liderlerimiz ve koordinatörlerimiz öğrencilerimize eşlik ederek ve onları yönlendirmekte, hedeflenmiş kazanımlar ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Aktiviteler, gündüz aktiviteleri ve akşam aktiviteleri olmak üzere 2 farklı kategoride planlanmaktadır. Gündüz aktiviteleri daha çok eğitim ve kişisel gelişim odağında, akşam aktiviteleri ise daha çok eğlence ve kamp öğrencilerinin birbirleri ile sosyalleşmesi odağında olmaktadır. Gündüz aktiviteleri, öğrencilerin ders programları ile dönüşümlü şekilde sunulmaktadır. Örneğin bir grup sabah programında derslere katılırken, bir diğer grup aktiviteye katılır. Öğleden sonra ise gruplar yer değişir, sabah ders işleyen grup aktiviteye katılırken, sabah aktiviteye katılan grup ise derslere katılır.

Her aktivitede hedeflenen farklı kazanımlar mevcuttur. Elbette yanı sıra her aktivite, ingilizce gelişimini önemli ölçüde desteklemektedir. Kamp boyunca aktiviteler öğrencilerin motivasyonu, fiziksel veya mental yorgunluk seviyeleri ve motivasyonları, diğer derslerde işlenen konular, uygulanan diğer aktiviteler, havanın durumu ve tesisin imkanları ve kampın genel akışına göre planlanır.

× Whatsapp