Skip to main content

Sağlık Hakkında

   Sık Sorulanlar

Bir sağlık problemi yaşandığında süreç nasıl ilerler?

Organizasyon ekibimiz bünyesinde ilk yardım eğitimi almış olan personellerimiz mevcut olmaktadır, ancak olası bir sağlık probleminde zorunlu haller dışında profesyonel sağlık personellerinin vakaya müdahale etmesini daha doğru bulmaktayız.

Uludağ Milli Parklar bünyesinde, hotelimiz ile aynı bölge içerisinde T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı donanımlı bir sağlık tesisi, bu tesis bünyesinde 7/24 görev yapan sağlık personelleri ve 7/24 hazır durumda olan donanımlı bir ambulans bulunmaktadır. Olası bir sağlık probleminde ihtiyaç duyulması halinde öncelikli olarak bu tesis bünyesindeki ilgili sağlık personeli ile temas kurulmakta ve ilk müdahale yapılmaktadır. Gerek duyulması halinde ise acil durumlarda ambulans, acil olmayan durumlarda ise organizasyon ekibimizce sağlık sorunu yaşayan öğrencimiz Bursa Şehir Merkezi’ndeki sağlık kuruluşlarına sevk edilmekte ve ilgili tedavinin uygulanması sağlanmaktadır.

Hastaneye sevk durumunda hangi hastaneler tercih edilir?

Sevk durumu söz konusu olan sağlık problemlerinde ve/veya riskli olarak değerlendirilen vakalarda, sağlık sorunu yaşayan öğrencimiz ilk yardım personelinin yönlendirmesi üzerine ambulans ya da organizasyon ekibimizce Bursa Şehir Merkezi’nde bulunan hastanelere sevk edilmektedir. Lokasyon sebebiyle öncelikli olarak tercih ettiğimiz hastanelerin isimleri aşağıdaki gibidir:

Bu sağlık kuruluşları haricinde, acil vakalar dışındaki vakalarda öğrenci velisinin talep etmesi ve yönlendirmesi halinde tercih edilen başka bir sağlık kuruluşuna da müracaat edilmesi mümkündür.

Hastaneye sevk durumunda öğrenciye kim refakat eder?

Sevk durumu söz konusu olduğunda organizasyon ekibimizden yönetici seviyesindeki bir veya birden fazla yetkilimiz tüm süreçte öğrencimize refakat eder. Refakat süreci, öğrencimizin organizasyon alanından ayrılması ile başlayıp, organizasyon alanına geri dönüşü sağlanana kadar sürer.

Refakatçi(leri)miz, sağlık kuruluşuna giriş ve çıkış gibi resmi işlemlerin yapılması, gerekli ise tedavinin uygulanması sırasında refakat edilmesi, doktor ve sağlık personelleri ile ilgili görüşmelerin yapılması, tedavi süreci için gerekli ilaçların temin edilmesi ve öğrenci velisinin tüm bu sürecin ayrıntılarıyla ilgili bilgilendirilmesi hususlarını yerine getirir.

Tedavi süreci içinde kontrol amaçlı yeniden sağlık kuruluşuna gidilmesi gerekli ise, süreç benzer şekilde sürdürülür.

Bir sağlık sorunu yaşandığında aile ile olan iletişim süreci nasıl yönetilir?

Sağlık problemi yaşayan öğrencinin şikayetlerini personelimize bildirmesi ya da ani gelişen bir sağlık problemi söz konusu olması halinde öğrencinin velisi mümkün olan en kısa sürede telefon ile bilgilendirilir. Öğrenciye herhangi bir ilaç ya da takviye ürün verilmesine kanaat getirilen tüm durumlarda öğrenci velisinden telefon ile onay alınır. Sağlık problemi yaşayan öğrencinin sağlık durumu uygun şekilde takip edilir, belirli periyotlarla öğrenci velisine bildilendirmede bulunulur.

Öğrencinin velisi tarafından tarafımıza bildirilen her iki telefon numarasına da ulaşılamaması halinde söz konusu vakanın tedavisi, sağlık personelinin kanaatine uygun şekilde sürdürülür.

Kronik bir sağlık problemi olan öğrenciler için prosedür nasıldır?

Kronik bir sağlık problemi bulunan ve kamp süresince ilaç ya da takviye ürün kullanması gereken öğrencilerin kamp süresince kullanmaları gerekli ya da muhtemel olan ilaç ve takviye ürünler, ilgili öğrenci velilerinden ayrıca tedarik edilir ve sadece ilgili öğrencinin kullanımına sunulur. Bu durumdaki bir öğrencinin ilacı ya da takviye ürünü, bir başka öğrenciye verilmez.

Sağlık problemlerine yönelik tedarik edilen ilaç ve takviye ürünler nelerdir?

Her öğrencimizin program başlangıcı öncesi sağlık durumuna ilişkin detayların yer aldığı sağlık formları ailelerinden teslim alınır ve bu doğrultuda ilgili ön hazırlıklar yapılır. Organizasyon süresince standart olarak kullanıma hazır tutulan ve 7/24 erişim sağlanabilen ilaç ve takviye ürünlerin listesi tüm veliler ile paylaşılır.

Kronik ve sağlık problemi bulunan ve kamp süresince özel olarak ilaç ya da takviye ürün kullanması gereken öğrencilerin süreçleri ayrıca planlanır ve takip edilir.

İlaç ve takviye ürünlerinin saklanması ve kullanımının takibi nasıl yapılır?

Organizasyon süresince tüm ilaçların ve takviye ürünlerin saklanması ve gerekli hallerde ilgili öğrenci tarafından kullanımı süreci görevli personelimizce yönetilir. Tüm ilaç ve takviye ürünlerin öğrencilerin erişemeyeceği şekilde, güvenli ve saklama koşullarına uygun koşullarda saklanmaktadır. Öğrencilerin yanlarında herhangi bir ilaç veya takviye ürün bulundurmalarına güvenlik sebebiyle izin verilmemektedir.

Öğrencilere bir sağlık sigortası yaptırılıyor mu?

Kampımıza Türkiye’den katılan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde oturum iznine sahip öğrenciler için ayrıca bir sağlık sigortası yaptırılmaz. Bu kategorideki öğrenciler hali hazırda devlet güvencesiyle sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkına sahiptir. Bu kategorideki öğrenciler için talep edilmesi halinde öğrenci velisi tarafından ayrıca acil vakalar sağlık sigortası ya da farklı sigortalar yaptırılabilir. Olası bir sağlık probleminde eğer öğrencinin harici bir sağlık sigortası var ise, bu sigorta detaylarına uygun şekilde öğrenci velisinin de onayı ilgili sağlık kuruluşundan hizmet alması sağlanır.

Kampımıza katılan ve yukarıda belirtilmiş kriterleri sağlamayan öğrenciler için (ağırlıklı olarak yabancı öğrenciler) ayrıca sigorta yaptırılması önerilmektedir. Bu konuda öğrenci velileri ve öğrencinin kayıt işlemini gerçekleştiren iş ortakları bilgilendirilir ve sigorta yaptırılması hususunda gerekli tavsiye ve yönlendirmelerde bulunulur.

Kamp süresince öğrencilerin bir yerden bir yere transferini gerektiren durumlarda (örneğin şehir gezilerinde ya da hava alanı transferlerinde), ulaşım hizmeti satın alınan turizm şirketi tarafından, bu gibi hizmetler içinde yaptırılması zorunlu olan koltuk sigortası ya da var ise diğer ek sigortalar hizmet alınan ilgili şirket tarafından yaptırılır.

Kayıt Hakkında

   Sık Sorulanlar

Kayıt işlemi nasıl yapılır?

Programımıza kayıt olmak için bizimle iletişime geçerek talepte bulunmak yeterli olmaktadır. Sonrasında kayıt sürecine ilişkin tüm ayrıntılar yazılı şekilde mail olarak iletilir, tüm sorular için danışmanlarımız iletişim sürecini sürdürür.

Kayıt işleminde bir sözleşme imzalamak gerekir mi?

Kayıt aşamasında bir sözleşmeyi çıktı almak, imzalamak ve adresimize kargolamak gibi bir süreç gerekli değildir. Kayıt sürecinde web sitemizde bulunan mesafeli satış sözleşmesi yürürlüğe girmektedir.

Bu gibi detaylar kayıt aşamasında tarafımızca ayrıca belirtilmektedir. Mesafeli satış sözleşmesine www.ingilizcekampi.com/sozlesme adresinden erişebilirsiniz.

Depozito ödemesi nedir?

Depozito ödemesi program ücretine ek bir ödeme değildir. Kayıt işlemleri aşamasında tahsil edilir ve program sonunda ise iade edilir.

Kayıt aşamasında tahsil edilen bu ödeme öğrenci adına depozito olarak tanımlanır ve kamp hareketliliği esnasında öğrenci adına oluşabilecek ek masraflar (konaklama esnasında herhangi bir eşyaya zarar verilmesi veya ani gelişen bir sağlık problemi kapsamındaki harcamalar gibi) için saklanır. Kamp hareketliliğinin sona ermesiyle birlikte herhangi bir ek masraf oluşmaması halinde ise, tahsil edilmiş olan depozito ödemesi kesintisiz şekilde iade edilir.

Kayıt işleminden sonraki süreç nasıl ilerler?

Kayıt işlemi sonrasında danışmanlarımız iletişim sürecini sürdürerek ilgili tüm bilgileri yazılı şekilde aktarır, yazılı veya sözlü şekilde gerekli desteği sunar. Kayıt sonrası yapılanlar sırasıyla aşağıdaki gibidir:

 • Bilgi formlarının doldurulması
 • Ödeme planının yapılması ve bu planın uygulanması
 • Tarih yaklaştıkça ilgili hazırlıklara dair bilgilendirmelerin yapılması
 • Zamanı geldiğinde sağlık veya beslenme tercihleri gibi ilgili formlarının doldurulması
 • Program başlangıcı öncesinde son hazırlıkların yapılması
 • Programın başlaması

Tüm süreçler tarafımızca yönetilmekte ve gerekli bilgilendirmeler tarafımızca belirlenmiş bir takvim dahilinde öğrenci ve velilerimize aktarılmaktadır.

Kayıt işlemi ya da sonrasındaki süreçlerde ofise gelmek gerekir mi?

Kayıt işlemleri için ya da sonrasındaki herhangi bir süreçte ofisimize gelme gereksinimi yoktur. Tüm süreçlerimiz online olarak yönetilmektedir.

Kayıt işlemleri için herhangi bir son tarih var mıdır?

Kayıt işlemleri kontenjan problemi söz konusu olmadığı taktirde öğrencinin kampa katılmak istediği tarihten 1 hafta öncesine kadar devam etmektedir. Ancak bazı veya tüm tarihler için kontenjanların dolması oldukça muhtemeldir ve genellikle Mayıs ayı itibariyle kontenjan dolulukları söz konusu olabilmektedir.

Diğer yandan son anı beklemeden erkenden kayıt yaptırmak erken kayıt kampanyası gibi kampanyalardan da faydalanma avantajını beraberinde getirmektedir.

Erken kayıt yaptırmanın avantajları nelerdir?

Erken kayıt yaptırmak hem program kontenjanının kesin olarak ayrılması, hem de kampanyalar dolayısıyla indirimlerden faydalanma açısından avantaj sağlamaktadır.

Kontenjan problemi toplam öğrenci sayısı sebebiyle söz konusu olabileceği gibi, ülke bazlı kontenjan kısıtı sebebiyle de söz konusu olabilir. Türkiye dahil olmak üzere her bir ülkeden gelen öğrenci sayısı ile toplam öğrenci sayısı oranını kalite standartlarımız gereği kontrol altında tutmak durumundayız. Bu sebeple zaman zaman genel kontenjan müsaitliği olsa da Türk öğrencilerin kayıtlarını kabul etmeyebilmekteyiz.

Ödeme Hakkında

   Sık Sorulanlar

Ödeme yöntemleri nelerdir?

Nakit ödeme, para transferiyle ödeme ya da kredi kartıyla ödeme şeklinde 3 farklı alternatif ile ödeme yapılabilmektedir. Kabul edilen ödeme seçenekleri aşağıdaki gibidir.

 1. Ankara’da bulunan ofisimizde nakit ödeme,
 2. Banka hesaplarımıza havale, eft veya swift ile ödeme,
 3. Kredi kartı veya banka kartı ile online ödeme.

Not: Havale, eft veya swift ile ödeme yapılması halinde tüm işlem masrafları ödeme yapan tarafa aittir.

Hangi para birimleri ile ödeme yapılabilir?

Euro, Türk Lirası veya Amerikan Doları ile program ödemesi yapılabilmektedir. Türk Lirası veya Amerikan Doları ile ödeme yapılması halinde, ödeme tutarı Türkiye Cumhuriyet Merkezi Bankası satış kurunun güncel değerine göre hesaplanmaktadır.

Program ücreti neden Euro bazlıdır? Kur sabitleme var mıdır?

Programımızın Dünya’nın bir çok farklı ülkesinde satışı yapılmaktadır. Bu sebeple satışı yapılan tüm ülkelerde kullanılabilecek ortak bir para birimi belirleme gereksinimi söz konusudur. Bu sebeple program ücretleri Euro bazlı belirlenmiştir.

Döviz paritesi sabit olmadığından Euro bazlı sabit olan program ücretinin Türk Lirası veya Amerikan Doları karşılığı değişken olabilmektedir. Euro kurunun Türk Lirası bazında sabitlenmesi gibi bir uygulamamız bulunmamaktadır.

Taksitli ödeme imkanı var mıdır? Varsa koşulları nelerdir?

Fiyat listemizde belirtilmiş olan fiyatlar peşin ödeme fiyatlarıdır. Kayıt yapıldıktan sonraki 7 gün içinde ödemenin tamamlanması gerekmektedir. Bir kampanya olmadığı taktirde havale/eft/swift ödemelerinde taksitli ödeme imkanı standart olarak sunulmamaktadır. Kredi kartı ile ödeme yapıldığı taktirde ise vade farkıyla taksit imkanı mevcuttur.

Güncel kampanya detayları için www.ingilizcekampi.com/kampanyalar adresini ziyaret edebilirsiniz.

İptal & İade Hakkında

   Sık Sorulanlar

Cayma hakkı nedir, bu kapsamdaki iptal süreci nasıldır?

Cayma hakkı, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e göre internet ortamında yapılan satışlarda müşterinin 14 gün içinde sözleşmeden cayma ve ödediği bedelin tamamını herhangi bir kesinti olmadan iadesini talep etme hakkıdır.

Cayma hakkını kullanmak için herhangi bir gerekçe gösterilmesi gerekli değildir. Cayma hakkının kullanılması halinde tahsil edilmiş olan tüm ödemeler (depozito ödemesi dahil) iade prosedürüne uygun şekilde iade edilir ve kayıt işleminin, dolayısıyla kayıt işlemiyle elde edilmiş tüm hak ve imtiyazların da iptali sağlanır.

Cayma hakkı bulunmaması halinde iptal süreci nasıldır?

Cayma hakkı kapsamında hukuken tanınmış olan 14 günlük süre sona ermiş ise, aşağıdaki prosedüre uygun şekilde iptal süreci sürdürülür.

 • Program başlangıcından 60 gün öncesine kadar tarafımıza ulaşan iptal taleplerinde yalnızca depozito ödemesi tahsil edilir. Daha fazla ödeme tahsil edilmiş ise fazla ödemenin iadesi iade prosedürüne uygun şekilde yapılır.
 • Program başlangıcından en fazla 60, en az 15 gün öncesine kadar tarafımıza ulaşan iptal taleplerinde toplam kayıt ücretinin %25’i tahsil edilir. Daha fazla ödeme tahsil edilmiş ise fazla ödemenin iadesi (depozito ödemesi de dahil) iade prosedürüne uygun şekilde yapılır.
 • Program başlangıcından en fazla 14, en az 1 gün öncesine kadar tarafımıza ulaşan iptal taleplerinde toplam kayıt ücretinin %50’si tahsil edilir. Daha fazla ödeme tahsil edilmiş ise fazla ödemenin iadesi (depozito ödemesi de dahil) iade prosedürüne uygun şekilde yapılır.
 • Program başladığı gün ve sonrasında tarafımıza ulaşan iptal talepleri kabul edilmez ve kayıt ücretinin tamamı tahsil edilir. Depozito ödemesi ise iade prosedürüne uygun şekilde yapılır.

Program UP İngilizce Kampı tarafından iptal edilirse iade süreci nasıldır?

Program herhangi bir sebeple tarafımızca iptal edilir ise, hiçbir kesinti olmaksızın tahsil edilmiş olan tüm ödemeler (depozito ödemesi de dahil) iade prosedürüne uygun şekilde iade edilir. Henüz ödeme tarihi gelmemiş ödemeler ise tahsil edilmez.

Program mücbir sebep dolayısıyla gerçekleştirilemez ise ne olur?

Program mücbir sebep dolayısıyla gerçekleştirilemez ise hiçbir kesinti olmaksızın tahsil edilmiş olan tüm ödemeler (depozito ödemesi de dahil) iade prosedürüne uygun şekilde iade edilir. Henüz ödeme tarihi gelmemiş ödemeler ise tahsil edilmez.

İade prosedürüne ilişkin bilinmesi gereken diğer ayrıntılar nelerdir?

İptal ve iade talepleri azami 3 iş günü içerisinde karara bağlanır ve talep sonrasındaki azami 10 iş günü içinde sorumluğumuzda bulunan işlemler tamamlanır.

 • Türk Lirası olarak tahsil edilmiş ödemeler, Türk Lirası olarak iade edilir.
 • Euro olarak tahsil edilmiş ödemeler, Euro olarak iade edilir.
 • Amerikan Doları olarak tahsil edilmiş ödemeler, Amerikan Doları olarak iade edilir.
 • Nakit olarak tahsil edilmiş ödemeler, nakit olarak ve imza karşılığı iade edilir. Nakit olarak iade işlemi yalnızca ofisimizde gerçekleştirilir.
 • Havale/eft/swift ile tahsil edilmiş ödemeler, ödeme yapan kişiye ait bir banka hesabına olmak üzere havale/eft/swift ile iade edilir.
 • Kredi kartı veya hesap kartı ile online olarak tahsil edilmiş ödemeler, öncelikli olarak ilgili karta iade şeklinde, bunun mümkün olmaması halinde ise ilgili kartın sahibine ait bir banka hesabına ait olmak üzere havale/eft/swift ile iade edilir.

Not: Nakit olarak yapılan iade işlemleri haricindeki iade süreçlerinde yapılan iadenin karşı tarafa yansıması finansal kuruluşların işlem süreleri ya da prosedürleri kaynaklı geciktiği taktirde tarafımız sorumlu tutulamaz.

Program hangi koşullarda askıya alınabilir?

Program başlangıcı öncesinde öğrencinin programa katılmasına engel teşkil eden ve bir sağlık kuruluşunca belgelenen herhangi bir sağlık problemi söz konusu olduğunda, talep edilmesi halinde program iptal edilmek yerine askıya alınabilir. Askıya alınan program kapsamındaki tüm haklar bir sonraki yıla aktarılır.

Program başlangıcı sonrasında öğrencinin bir sağlık kuruluşunda 2 gece veya daha uzun süreli yatışını gerektiren herhangi bir sağlık problemi söz konusu olduğunda, talep edilmesi halinde kalan program süresi askıya alınabilir. Askıya alınan kalan program süresi kapsamındaki tüm haklar bir sonraki yıla aktarılır.

× Whatsapp