Skip to main content
 
 
 
 

UP İngilizce Kampları – Covid-19 Önlemleri

UP İngilizce Kampları kapsamında; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan genelge ve bildirileri dikkate alarak aşağıdaki önlemler ve prosedürleri uygulamaktayız.

 • Tüm personelimizin Covid-19’a ilişkin bilgilendirici ve önleyici tedbirlere ilişkin eğitim sürecine dahil olmuştur/olmaktadır.
 • Ekibimizin çalışma alanları, ayrıca öğrencilerimizin dahil olduğu saha faaliyetlerinin gerçekleştiği alanlar, konaklama alanları, yeme-içme alanları, eğitim alanları ve sosyal aktivite alanları ilgili önleyici tedbirler ve direktiflere uygun şekilde düzenlenmiştir/planlanmıştır.
 • Program akışları, ders programları ve sosyal aktiviteler grup dışı sosyal teması en az düzeyde tutacak şekilde planlanmıştır.
 • Kamp hareketliliği süresince sosyal mesafe, dezenfektan ve maske kullanımlarına hassasiyet gösteriliyor, periyodik olarak hem personel hem de öğrencileri kapsayacak şekilde ateş ölçümü ve sağlık ön kontrolü yapılacaktır. Kamp programı başlangıcında her öğrenci bu konulara ilişkin önlem ve tedbirlerle ilgili bilgilendiriyor ve hareketlilik süresince gözlem ve hatırlatmalar hem sözlü, hem yazılı hem de görsel olarak gerek duyulan aralıklarla öğrencilere aktarılacaktır.
 • Kamp hareketliliği süresince tüm ekibimiz ve öğrencilerimiz için her 2 saatte bir yenilemek üzere ihtiyaç duyulan tüm maskelerin tedariği tarafımızca sağlanacaktır.
 • Kamp hareketliliği süresince zorunlu olarak kapalı alanda bulunulması gerektiğinde, içinde bulunulan ortamlar önerilen zaman dilimlerince ve öneriler yöntemlerle havalandırılıyor, tüm kapalı alanlar mevzuata uygun şekilde bakanlıkça belirlenmiş standartlarda dezenfekte edilecektir.
 • Kamp hareketliliği süresince, tüm ihtiyaç alanlarında kullanılmak üzere antibakteriyel sıvı sabunlar ve alkol bazlı dezenfektanlar, tek kullanımlık kağıt havlular, tek kullanımlık diğer ihtiyaç malzemeleri ve temas gerektirmeyen hijyenik atık toplama kutuları mevcut olacak şekilde planlanmıştır.
 • Kamp hareketlilik dönemlerinde ziyaretçi katılımları yalnızca zaruri hallerde ve asgari sürede tutulacaktır. Bu süreçte sosyal mesafe, dezenfektan ve maske kullanımlarına hassasiyet gösterilecektir.
 • Şüpheli bir durum (ateş, öksürük, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nefes darlığı, halsizlik, ishal, kusma, vücut ağrıları vb.) gözlemlenmesi halinde ilgili aksiyonlar alınacaktır.
 • Program hareketliliği öncesi hem öğrenciler hem de aynı evde yaşayan aile bireyleri için HES kodu kontrolü yapılacak olup, kendisi ya da aynı evde yaşayan aile bireylerinden herhangi birisi riskli kategoride olan öğrenciler, ayrıca son 14 gün içinde kendisi ya da aynı evde yaşayan aile bireylerinden herhangi birisi pozitif olmuş olan öğrenciler programa kabul edilmeyecektir. Bu durumun yaşanması halinde öğrencinin programı talep edilmesi ve uygunluk söz konusu olması halinde sonraki dönemlere ya da sonraki yıllara ertelenebileceği gibi, talep edilmesi halinde program iptali ve ücret iadesi de söz konusu olabilecektir. Bu ve benzeri durumlara ilişkin haklar, uygulanacak prosedürler ve diğer detaylar için hizmet sözleşmesini inceleyebilir ya da bize danışabilirsiniz.
 • Covid-19 kapsamındaki tüm tedbir ve uygulamalar ilgili günün koşulları ve mevzuatlar çerçevesinde esnetilebilir veya sıkılaştırılabilir. UP İngilizce Kampları olarak tüm bu detaylarda değişiklik yapma hakkımızın saklı olduğunu bildiririz.
× Whatsapp