Skip to main content
 
 
 
 

2022 UP İngilizce Kampı

2022 yılındaki Türkiye’de organize edilen UP İngilizce Kampı’na 12 farklı ülkeden yaklaşık 140 öğrenci katıldı.

Kampa katılan öğrencilerin vatandaşı olduğu ülkeler açısından en yoğun katılım Türkiye, Rusya ve Ukrayna ülkelerinden gerçekleşti. Avusturya, Gürcistan, Kazakistan, Moğolistan, İran, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Romanya ülkeleri ise öğrencilerin katılım sağladığı diğer ülkeler. Toplam öğrenci sayısının yaklaşık %40’ını Türkiye’deki öğrenciler, %60’ını ise Türkiye dışındaki ülkelerden gelen öğrenciler oluşturdu.

Kamp boyunca öğrencilerimize gerekli ilgiyi, desteği ve eğitimi sunan Birleşik Krallık’tan Japonya’ya kadar oldukça geniş bir coğrafyadan kampımız için Türkiye’de buluşan organizasyon ekibimiz, bireysel donanımlarıyla farkındalık yaratarak öğrencilerimize rol model oldular. Oluşan çok kültürlü ortam, kampın sinerjisini daha da yukarı taşıdı.

Kamp süresince uluslararası standartlarda sunulan eğitim ile ingilizce dil yetkinliklerini önemli ölçüde geliştiren öğrencilerimiz, uygulamalı atölyeler ve konuşma kulüplerinde yabancı dile karşı ön yargılarını yıktılar ve ders dışı sosyal aktiviteler ile öz benliklerini geliştirdiler. Müzik, dans, spor, yaratıcı drama ve görsel sanatlar gibi disiplinlerden faydalanarak kampımızı geleneksel eğitim metotlarının hakim olduğu organizasyonlardan oldukça farklılaştırarak, eğlenceyi hedef kazanım ve değer yargılarımızdan ödün vermeden kampımızın temeline yerleştirebildik. Dolayısıyla sadece dil gelişimi değil, bilişsel, sosyal, duygusal ve ahlaki açıdan da kişisel gelişimi destekleyen bir organizasyon hedefine ulaşabildik.

2022 yılı Türkiye’de ilk kez gerçekleşen UP İngilizce Kampı, %98 tavsiye edilme oranıyla başarılı şekilde sonlandı. Kamp galerisi için buraya, öğrenci ve veli yorumlarını içeren video galerisi için buraya tıklayınız.

× Whatsapp